0
Nákupní košík je prázdný

Třepení nehtů může být důsledkem životního prostředí nebo vnitřních záležitostí.
Vaše nehty a kůže jsou hlavním zdrojem, chcete-li zjistit, zda je vaše tělo zdravé. Samozřejmě, že vaše nehty jsou také silně využívány v každodenní činnosti, které mohou způsobit poškození.

Příčiny třepení nehtů
Existuje celá řada příčin, kterou mohou mít za následek třepení nehtů.

Stres
Provádění dodatečných prací, které kladou důraz na ruce, může skončit poškozením nehtů
- domácí práce, práce na zahradě, zvedání těžkých břemen nebo jejich čištění.

Nadměrná expozice ve vodě
Ponoření rukou do vody na dlouhou dobu, zejména mýdlové vody, může mít za následek vysušení a loupání vašich nehtů.

Nedostatečné živiny
Vaše tělo potřebuje dostatečné množství bílkovin a aminokyselin na stavbu vlasů, kůže a nehtové tkáně.  Při nedostatku těchto složek mohou vaše nehty začít trpět následky. Stejně tak, pokud nemáte dostatek vitamínu B ve vaší stravě, což může mít za následek křehké nehty, které lze snadno poškodit.

Změna ročních období
Rychlé změny v životním prostředí, zejména suchý vzduch při chladném počasí, budou mít vliv na organismus. Suchý vzduch může vysušit kůži a nehty, což může mít za následek častější třepení nehtů.

Léky a špatná strava
Mnoho léků může vysušit kůži a nehty, protože poškozují živiny v těle. Špatná strava může mít za následek křehké nehty, které se mohou začít třepit.

Jak zabránit třepení nehtů
Pokud si myslíte, že za poškození vašich nehtů mohou stresující úkony, jako jsou mytí nádobí. Stačí začít nosit rukavice.

Když jsou vaše nehty velmi slabé, je důležité poskytnout jim odpočinek. Odložte používání laků na nehty, gelových či akrylových nehtů. Začněte pravidelně používat posilovače a hydratační oleje na nehty. Své nehty můžete také masírovat mastí s vitamínem E, který je obsažen v jojobovém oleji.

Třepení nehtů velmi ovlivňuje i vaše životospráva.  Snažte se jíst dostatek bílkovin, které jsou obsaženy ve fazolích, rybách a drůbeži. Pijte hodně vody, aby se kůže a nehty hydratovaly. Listová zelenina obsahuje vysoký obsah vitamínu B, který je také velmi důležitý.