0
Nákupní košík je prázdný

Tenké, suché a křehké nehty jsou častým problémem pro mnoho žen všech věkových kategorií. Existuje mnoho důvodů proč se to děje. Suché a křehké nehty ukazují na nedostatek vitamínu A a vápníku, tenké se projevují jako nedostatek bílkovin, kyseliny listové a vitamínu C a křehké nehty znamenají nedostatek vitamínu B12 a železa.

Když se nehty začnou loupat, znamená to, že jsou nehty dehydratované. Poškození nehtů způsobují extrémní povětrnostní podmínky, vlhkost, mnoho slunce, nedostatečný pitný režim, nízká kvalita laků na nehty, odlakovače, prací prostředky a ostatní chemické prostředky.

Pokud chcete zabránit dalšímu poškození a obnovit své nehty aby měli opět zdravý a lesklý vzhled je potřeba o ně pečovat. Zde jsou některé recepty pro přírodní péči o nehty.

Jedním z nejlepších způsobů jak pracovat na zlepšení nehtů je věnovat pozornost výživě. Nehty posílíte tak že budete jíst potraviny obsahující vitamíny pro jejich zdraví a krásu. Jedná se především o vitamín B6, A, C, hořčík, vápník, železo a niacin.

Pravidelná hydratace může udělat zázraky u suchých a křehkých nehtů. Každý den potírejte nehty hydratačním krémem nebo nejlépe přírodním mandlovým nebo olivovým olejem. Nejlepší čas pro hydrataci je po koupání nebo mytí nádobí kdy jsou ještě mokré a lépe vstřebávají hydratační oleje. Mandlový nebo olivový olej posílí kůžičku kolem nehtů, která pak nebude praskat a vytvářet záděry.

Pro zastavení lámání a zarůstání nehtů používejte nehtovou výživu s vitamínem B nebo proteiny. Tyto výrobky jsou vhodné také pro suché a křehké nehty.

Jednou nebo dvakrát týdně si připravte domácí lázeň pro posílení nehtů. Lžíce olivového oleje a ricinového oleje se lžící medu a půl šálku vlašských ořechů. Směs naneste na nehty a dobře vetřete do kůžičky, nechte poté působit cca 15 minut. Nakonec ruce opláchněte teplou vodou a použijte hydratační krém.

Vynikající prostředek na popraskané nehty je směs z citrónu a medu. Vetřete do nehtů, zabalte je do bavlněné rukavice a nechte působit alespoň půl hodiny.