0
Nákupní košík je prázdný

Touha po odstranění přebytečných nebo tmavých chloupků obvykle začíná v dospívání.  Existuje mnoho způsobů pro odstranění nežádoucího ochlupení, ale málo možností jak se zbavit chloupků natrvalo. Různé metody odstranění chloupků od starého holení až po nové způsoby pomocí laserů.


Růst chloupků
Pochopení toho jak chloupky rostou, nám pomáhá pochopit jak se o ně starat. Každý chloupek je pilosebaceózní skupinou, která se skládá z vlasu, vlasového folikulu, mazových žláz, a erektoru. Růst chloupků je nepřetržitý cyklus 3 fází.  Anagen je fáze růstu, catagen je přechodový stav a telogenní fáze je klidová fáze. Chloupky ve fázi anagení jsou náchylnější k poškození než ve fázi telogenní. Všechny tyto faktory je potřeba vzít v úvahu při výběru způsobu jejich odstranění.

Bělení
Bělení není ve skutečnosti metodou odstranění chloupků, ale spíše způsob jak je učinit méně viditelné. To je užitečné zejména v oblastech, kde jsou již tenké, ale tmavé chloupky jsou patrné. To je vhodné zejména pro ruce, obličej nebo krk. Bělení se provádí pomocí chemických přípravků a odstraňuje se jimi pigment z chloupků.

Depilace holením
Holení je nejvíce používaný způsob odstraňování chloupků, protože se odstraňuje pouze chloupek na povrchu kůže. Pomocí holení se chloupky nestávají hustší, tmavší nebo nerostou rychleji. Nicméně se může stát výraznější díky tomu, že má tuhé konce místo obvyklých zužujících se. Holení by se mělo provádět po nanesení hydratačního krému na kůži, aby pomohl skluzu strojku po pokožce.  Po oholení by se také měl použít hydratační krém.

Fyzikální depilace
Fyzické tahání ochlupení z folikulu je obyčejný a poměrně levný způsob depilace. Tato metoda nemění barvu, texturu nebo hustotu ochlupení. Trvá jim déle, než znovu dorostou, protože musí nejdříve dorůst k povrchu pokožky.

Škubání
Škubání chloupků pinzetou je účinný způsob jak chloupky odstranit. To může být ale také velmi časově náročné. Chloupky musí být dostatečně dlouhé, aby je bylo možno uchopit pinzetou.

Depilace voskem
Depilace voskem je účinná metoda pro odstranění velkého množství chloupků najednou. Při této metodě se vosk zahřeje, aby se mohl snadno nanést na kůži ve směru růstu chloupků.  Na tento vosk se přiloží depilační papír a po vyhladnutí vosku se rychle strhne v opačném směru růstu chloupků. Studené vosky jsou k dispozici již s depilačním papírem, které stačí jen přiložit ke kůži. Opatrnosti je třeba dbát při ohřívání vosku, aby nedošlo k popálení kůže.

Depilace cukrovou pastou
Cukrová depilace je populární forma epilace, která funguje stejně jako tradiční voskování. Silná sladká substance podobná karamelu se natře na kůži ve směru růstu chloupků. Na ní se nanese papírový proužek nebo hadřík a rychle se strhne v opačném směru růstu chloupků. Výhodou této metody oproti tradičnímu voskování je čistota. Cukr je rozpustný ve vodě a jeho odstranění je tak jednodušší než odstranění vosku.