0
Nákupní košík je prázdný

Většina lékařů se shoduje, že je naprosto bezpečné, aby těhotná žena měla manikúru. Existuje však několik tipů, které mohou těhotné ženy využít, aby zmírnily riziko.

Většina se týká snížení a prevence proti infekci. Chcete-li zabránit vdechování potenciálně škodlivých zplodin, měla by být manikúra těhotným ženám dělána pouze v dobře větraných prostorách a vdechování chemických látek z laků by mělo být omezené.

Žena, která chce zajít na manikúru během těhotenství, by měla prodiskutovat všechna možná rizika se svým lékařem. Lékař bude moci poskytnout konkrétní varování a rady šité přímo na míru každému pacientovi.

Jedním z nejčastějších tipů pro manikúru během těhotenství je přinést si své vlastní potřeby na manikúru. Profesionál obvykle používá nůžky na nehty a nehtovou kůžičku, pilníky a kartáčky. Nikdy totiž nevíte, jak důkladně jsou sterilizovány potřeby mezi jednotlivými zákazníky. V případě, že nástroje nejsou dostatečně sterilizované, mohou skrývat škodlivé bakterie. S infekcí nehtů se dá obvykle snadno bojovat, ale mohou představovat riziko pro vývoj plodu. Infekci se můžete vyhnout s menší investicí do vlastních potřeb.

Ženy by si měly také vybírat dobře odvětraná nehtová studia. Těhotenské hormony zvyšují často ženský čich a vůně chemikálií, které jsou spojené s manikúrou, mohou vyvolat nevolnost či nepohodlí. Pokud nehtové studio provádí také vlasové kúry nebo používá chemikálie pro kosmetické procedury, mohou se zbytkové částice uvolnit do ovzduší.

Těhotné ženy by se měly vyhnout vdechnutí chemikálie za každou cenu. Většina laků na nehty je bezpečná, a proto se nemusíte bát jej používat v těhotenství.

Půjde-li těhotná žena na manikúru, měla by upozornit specialistu, že je těhotná. Vyškolený odborník na manikúru by měl vědět, jak v takovém případě postupovat a jaké přípravky může a nemůže použít.