0
Nákupní košík je prázdný

UV gely se vytvrzují pomocí UV lampy. Tyto gely jsou také pevné a odolné podobně jako akrylové nehty. Při používání UV gelu je nejdůležitější čistota. Nehtová lůžka musí být před nanesením UV gelu dokonale čistá. Druhým důležitým aspektem je tloušťka. UV paprsky musí proniknout gelovým povlakem, aby došlo k vytvrzení gelu. Proto je nejlepší použít tři nebo čtyři tenké vrstvy UV gelu než jednu nebo dvě tlusté. Silné vrstvy schnou nerovnoměrně, ale také produkují mnoho tepla a může dojít k poškození nehtového lůžka.

 Co budete potřebovat

- Mýdlo

- Vodu

- Dezinfekci

- Primer

- UV gel

Instrukce

1. připravte si nehty a pracovní prostředí.

2. Vydenzifikujte si pracovní plochu, poté umyjte mýdlem všechny nástroje a pak je ponořte do dezinfekce alespoň na 10 minut.

3. Umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou. Použijte kartáček na ruce a vydrhněte si kůžičku pod nehty.

4. Spilujte špičky nehtů do jednotného tvaru. Použijte k tomu pilník o hrubosti 240, pilníkem pak opilujte i horní stranu nehtu ve směru jeho růstu, tímto odstraňte z nehtu všechen jeho lesk.

5. Použijte odstraňovač nehtové kůžičky, zatlačte kůžičku a pomocí ořezávače kůžičky ořízněte přebytečnou světlou kůžičku.

6. Aplikujte na nehet primer.

Aplikace UV gelu

1. Naneste malé množství gelu na štětec. Otřete jím o okraj nádoby s UV gelem.

2. Štětcem naneste tenkou vrstvu gelu po celé nehtové ploténce. Začněte nejdříve od středu a pomocí štětce rozetřete gel směrem k okrajům nehtu. U okrajů nehtu nechte nejslabší vrstvu gelu a ujistěte se, že se gel nedotýká kůže. Klepejte do gelu štětcem co nejméně, do gelu se můžou dostat vzduchové bublinky, které pak budou dělat nerovnoměrný povrch. Netlačte příliš na štětec. Vytvořte hladké okraje na špičce nehtu otřením štětce přes jeho okraje.

3. Zkontrolujte nehty. Ujistěte se, že vrstva UV gelu je na každé straně nehtu aplikována v tenké vrstvě a rovnoměrně. Zkontrolujte kůžičku a boky nehtového lůžka, aby se gel nedotýkal kůžičky.

4. Umístěte nehty do UV lampy po dobu doporučenou výrobcem nehtu (obvykle od jedné do tří minut).

5. Naneste potřebné množství vrstev gelu (každou vrstvu vytvrďte v UV lampě. Jako konečnou vrstvu naneste vrchní lak Top Coat.