0
Nákupní košík je prázdný

Jen málo módních trendů mluví tak hlasitě jako černý lak na nehty. Tato barva okamžitě označí svého nositele jako „goth“ nebo „punk“, černý lak na nehty je rebelie v láhvi.

Stručná historie černého laku na nehty
Černé nehty nebyly vždy znamením anti. Ve skutečnosti, tmavě černé nehty znamenají v překladu bohaté, živé. Ve starověké Číně znamenali barevné nehty určité sociální postavení, obyčejní lidé používali odstíny růžové, zatímco královská rodina používala černé a červené.

Ve stoletích, která následovala, byly populární laky na nehty od sladkých pastelových až po výrazné neónové laky, ale černá byla relativně nepoužívaná.  Pak v sedmdesátých letech, rokeři jako David Bowie a Freddie Mercury vzkřísili černou barvu. Na rukou těchto tvrdých mužů získal černý lak na nehty zcela nový význam.

V devadesátých letech se černý lak na nehty stal symbolem gotického hnutí. Šokující rocker a gothic král Marilyn Manson začíná opět propagovat černý lak na nehty.

Černé nehty dnes
Zatímco se černé nehty nejvíce těší pozornosti u goth nebo punk, tak tato barva si začíná získávat v posledních letech i známé celebrity. Hvězdy jako Lindsay Lohan , Jessica Alba, a Nicole Richie se nechali vyfotit na červeném koberci ve sportovních černých nehtech spolu se svojí róbou. To vytváří vzhled říkající, jsem zlá, ale stále dost módní. Známé návrhářské značky jako jsou Chanel a OPI proto také začali nabízet své vlastní verze černých nehtových produktů

Jak na něj
Černý lak na nehty je trochu obtížnější nosit než tradiční barvy nehtů. Vzhledem k tomu že černé nehty jsou často přičítány k různým subkulturám, je třeba vždy důkladně promyslet na vhodnou kombinaci s oblečením.

Černý lak na nehty a gothic vzhled
Pokud se chystáte na gothic vzhled, určitě budete chtít mít ostrý vzhled. Jaké barvy se hodí k černým nehtům:

-    Tmavě černé, dlouhé rovné vlasy.
-    Bledý makeup.
-    Černá rtěnka.
-    Černý oděv.

Tradiční černé nehty
Pokud se chystáte na více tradiční vzhled, je potřeba zabránit tomu aby si vás lidé pletli s gothic. Při správné aplikaci může černý lak na nehty vypadat sexy a dráždivě nebo elegantně a sofistikovaně. Zde je několik tipů pro používání černého laku na nehty:

-    Nenosit černé oblečení.
-    Používejte jednoduché šperky. Nechte své černé nehty hlavní ozdobou.
-    Černá je lepší na klasických krátkých a dobře pěstěných nehtech. Extrémně dlouhé nehty nebo viditelně umělé nehty vypadají v černé děsivě.
-    Velmi černý lak na nehty přitahuje pozornost a vyžaduje proto trochu důvěry.

Péče o černý lak na nehty
Bez ohledu na své důvody pro nošení černé, budete chtít věnovat náležitou péči o své nehty. Nic nevypadá hůře než oštípané černé nehty. Protože je barva tak tmavá, má tendenci zdůrazňovat problémové oblasti. Ujistěte se proto, že vaše nehty jsou čité a vyleštěné a opravte nerovnosti a praskliny před aplikací černého laku na nehty.