0
Nákupní košík je prázdný

Brazilská bikiny depilace voskem byla zavedena v New Yorku v roce 1987 Brazilskými sestrami. Od té doby to je oblíbený způsob depilace.

Brazilská depilace se liší od běžné bikiny depilace v tom že dochází odstranění chloupků v intimní oblasti mimo typického proužku v přední části. Někteří klienti se ale rozhodnou i pro odstranění tohoto proužku.

Obtížnost: Střední
Potřebný čas: 15 – 30 minut

Návod na brazilskou depilaci:

1.    Chloupky by měly být dlouhé alespoň 0,5 centimetru. Pokud jsou kratší, vosk je správně neuchytí a depilace jde velmi špatně. Pokud jsou delší, zkraťte je holicím strojkem.
2.    Vosk Nanášejte v tenkých krátkých vrstvách ve směru růstu chloupků. Pokud nanášíte vosk z plechovky pomocí dřevěné špachtle, držte ji v úhlu 90°.
3.    Než se vosk ochladí, vmáčkněte do něj depilační papír a párkrát po něm přejeďte rukou po směru růstu chloupků.
4.    Uchopte depilační papír a rychlým tahem ho strhněte proti směru růstu chloupků. Papír tahejte co nejblíže ke kůži, je to méně bolestivé.
5.    Držte nedepilovanou kůži před depilačním papírem napjatou aby jste zmírnila bolest.
6.    Pokud je depilace příliš bolestivá, postupujte po menších kouskách.
7.    Opakujte kroky 2 – 6 dokud nebude depilována celá požadovaná oblast.
8.    Odstraňte zbylý olej na kůži pomocí odstraňovače depilačního vosku nebo olejem.
9.    Naneste podepilační mléko pro zabránění zarůstání chloupků.

Tipy:

1.    Tento postup depilace je stejný jako všechny ostatní, ale první depilace může být velmi bolestivá. Častá depilace postupem času ale tuto bolest zmírní.
2.    Při depilaci voskem trvá 3-6 týdnů než znova chloupky dorostou. Časem jsou pak jemnější a slabší, v případě že se depilace dělá pravidelně.
3.    Po depilaci používejte krémy s aloe vera proti podráždění pokožky